Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter


Jak odkładać na wakacje?

Wielu z nas od lat planuje wakacje marzeń, ale nie dochodzą one do skutku, ponieważ brakuje pieniędzy. Niestety problem ten spotyka coraz więcej polskich rodzin. Nie potrafimy zaoszczędzić na upragniony wyjazd. Czemu się tak dzieje? Jakie błędy popełniamy i co możemy zrobić lepiej? Jak odkładać na wakacje skutecznie?

Jak odkładać na wakacje?
2018-09-18

Niektórzy planują już wakacyjny wyjazd. Pierwsze miesiące roku to dobry czas, aby pomyśleć o letnim urlopie. Dla większości to odskocznia od zawodowej rzeczywistości, chwile spędzone sam na sam z rodziną i brak zmartwień. Nie każdego stać jednak na oderwanie się od codzienności. Radzimy, jak, przy pomocy kilku metod, zaoszczędzić pieniądze np. na wakacje nad morzem.

Uporządkuj budżet


Oszczędzanie na wakacyjny wyjazd nie powinno wiązać się z uszczuplaniem niezbędnych wydatków. Mądre odkładanie kapitału polega bowiem na racjonalnej redukcji kosztów codziennego życia. Warto więc stworzyć coś na wzór zestawienia comiesięcznych odpływów i przychodów osobistych środków. Ograniczmy przede wszystkim to, bez czego tak naprawdę jesteśmy w stanie funkcjonować. Dobrym przykładem oszczędności jest rzucenie palenia lub spożywanie mniejszej ilości alkoholu. To, co szkodzi naszemu zdrowiu zazwyczaj nie należy do kategorii najtańszych produktów. Można ponadto przerzucić się z jedzenia „na mieście” na domowe potrawy. Dodatkowe parę groszy ostanie się w naszym portfelu jeśli przesiądziemy się z samochodu na transport publiczny. Pomysłów mnogość, teraz czas na ich realizację!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYWizualizuj marzenia


To ostatnio dość popularne i wyśmiewane przez wielu określenie. Kojarzy się z coachingiem czy rozwojem osobistym. Tymczasem chodzi bardziej o wyobrażenie sobie siebie na upragnionych wakacjach. Zamknij oczy, pomyśl, gdzie chciałbyś wyjechać i uświadom sobie, że podróż jest na wyciągnięcie ręki. Gdy otworzysz oczy, opracuj finansowy plan wakacji i przelicz, ile musiałbyś odłożyć miesięcznie. 300? 400? Może 500 zł? A teraz zastanów się, ile miesięcznie wydajesz na wizyty w restauracji, kinie czy zakup prasy? Czasami warto odmówić sobie przyjemności na rzecz większych rzeczy. Metoda „grosz do grosza” może przynieść fantastyczny efekt.

Planuj odpowiednio wcześnie


Im dłużej zwlekasz z zaplanowaniem wakacji, tym więcej środków przecieka Ci przez palce. Jeśli nie masz określonych założeń, podzielonych najlepiej na mniejsze etapy, trudno będzie zmobilizować się do oszczędzania. Tymczasem dużą rolę odgrywa tutaj czas, systematyczność i zdefiniowanie celu.

Przyjrzyj się rachunkom


Dużą część miesięcznych wydatków pochłaniają rachunki za usługi telekomunikacyjne. Często zdarza się tak, że korzystamy z drogiego pakietu telewizyjnego. Zastanówmy się, czy potrzebujemy aż tylu programów i dodatkowych opcji? Niekoniecznie. Warto wynegocjować lepsze warunki lub zmienić istniejącą taryfę. Podobnie z abonamentem telefonicznym. Na rynku istnieje wielu usługodawców. Konkurencja jest na tyle spora, że z pewnością można wybrać tańsze rozwiązanie.

Pozbądź się niepotrzebnego


Specyficznym rodzajem oszczędzania może być… zdobycie dodatkowych pieniędzy. Nie musi chodzić o dorabianie sobie po godzinach. Alternatywą jest sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Poza zdobyciem gotówki będziemy mieć na przykład okazję, aby „przwietrzyć” swoją szafę. Przy okazji możemy ucieszyć tym kogoś, kto takich przedmiotów potrzebuje. W każdej sytuacji należy doszukiwać się pozytywnych akcentów.

Znajdź tańszą alternatywę


Oszczędności można szukać niemal wszędzie. Zamiast dojeżdżać wszędzie samochodem, przesiądź się na rower lub podróżuj komunikacją miejską. Kąpiel w wannie zamień na prysznic – zużywa się wtedy o nawet kilkadziesiąt procent mniej wody. Pamiętaj o zakręcaniu strumienia w kranie, gdy myjesz zęby! Jesz obiady w mieście lub zamawiasz do domu albo pracy? Przemyśl to! Z ekonomicznego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem będzie przygotowywanie posiłków samemu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele oszczędności przynoszą nawet drobne zmiany zachowania.

Nie używaj kart


Mało kto zwraca uwagę na ten element. Okazuje się jednak, że płacąc za zakupy gotówką… wydajemy mniej, niż gdybyśmy mieli do użytku wyłącznie kartę kredytową. Nasz mózg działa w taki sposób, że łatwiej przychodzi nam pozbywanie się „wirtualnego” pieniądza. Dobrą metodą na oszczędzanie będzie więc korzystanie jedynie z gotówki. Za każdym razem można przecież wypłacić pieniądze z bankomatu. Sklepy internetowe z kolei dopuszczają płatność przy odbiorze zamówienia. Papierowy pieniądz dociera do wyobraźni bardziej niż cyferki na ekranie smartfona czy terminala.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘZmień nawyki


Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Duże znaczenie ma także nasza mentalność. Jeśli zwrócimy uwagi na takie szczegóły i wprowadzimy w życie pozytywne nawyki, będziemy pozytywnie zaskoczeni efektami. Zastosowanie tych kilku metod umożliwi zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych miesięcznie. To z kolei pozwoli zgromadzić kapitał, za który będziemy mogli sfinansować rodzinne wakacje. Jeśli się czegoś bardzo pragnie, przeszkody nie istnieją!

 >


Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner