Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter

Ranking lokata na rok


Zarabianie przez oszczędzanie to jedna z najprostszych metod wzmocnienia naszego budżetu. Rozwiązań, które umożliwią nam wprowadzenie jej w życie, jest wiele. Dostęp do jednego z nich zapewnia nam bank. Lokata na rok to możliwość powiększania oszczędności na prostych zasadach. Jak to działa? Do kogo banki kierują swoją ofertę? Czym różni się lokata od funduszu inwestycyjnego? Jaka lokata na rok będzie dla mnie najlepsza? Na te i inne pytania odpowiada WujekSknerus

Lokaty krótkoterminowe

Ranking lokat bez konta

Ranking lokata 3 mięsieczna

Ranking lokata 6 miesięczna

Ranking lokaty długoterminowe1
e-lokata Progresywna GetIn Bank
 
 
 
 
 

e-lokata Progresywna GetIn Bank

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 500 zł
3,30 %

2
Lokata NR 1 – Idea Bank
 
 
 
 
 

Lokata NR 1 – Idea Bank

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 500 do 1 000 000 zł
3,10 %

3
Nest Lokata Lojalna - Nest Bank
 
 
 
 
 

Nest Lokata Lojalna - Nest Bank

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 1000 zł
2,85 %

4
Lokata w IN BANK
 
 
 
 
 

Lokata w IN BANK

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 5000 zł do 400 000 zł
2,85 %

5
Nest Lokata Na Nowe Środki – Nest Bank
 
 
 
 
 

Nest Lokata Na Nowe Środki – Nest Bank

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 1000
2,60 %

Gwarantowane 3% od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3% od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%.
ZAKOŃCZONA

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%

Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK.
ZAKOŃCZONA

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK

Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?.
ZAKOŃCZONA

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?

Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne.
ZAKOŃCZONA

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł.
ZAKOŃCZONA

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł

Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Lokata na 12 miesięcy

Okres obowiązywania lokaty długoterminowej może się różnić w zależności od instytucji, z której usług zdecydujemy się skorzystać. Jednak jej minimalny czas powinien wynosić 12 miesięcy. Dlatego też wiele firm posiada w swojej ofercie wariant depozytu z rocznym terminem obowiązywania. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy zamrozić swoje środki na kilka lat, a jednocześnie chcielibyśmy skorzystać z produktu oszczędnościowego na tych samych warunkach, co w przypadku dłuższych terminów, to idealnym rozwiązaniem będzie lokata roczna. Stanowi ona “złoty środek” między zbyt krótkimi terminami a dłużącymi się w nieskończoność latami.

Lokata 12 miesięcy a fundusz

Szukając informacji na temat możliwości pomnażania kapitału, możemy spotkać się z głosami, które podpowiadają, że lepsze od lokat są fundusze inwestycyjne. Jednak jak jest w rzeczywistości? Warto zwrócić uwagę na dwie różnice między tymi produktami.Pierwszym z elementów, który rozpatrzymy, będzie zysk. Załóżmy, że mamy do dyspozycji 5000 zł. Umieszczając je na lokacie, możemy oczekiwać odsetek zależnych od oprocentowania. Jednak to czy będzie ono zmienne lub stałe nie ma wpływu na pierwotną kwotę naszego kapitału, a jedynie na realny zysk.Tym, co stanowi wartość dodaną, są odsetki. Oznacza to, że im większą sumę przekażemy do depozytu, tym więcej zarobimy. Mimo to nie oczekujmy zbyt dużego przypływu gotówki, ponieważ lokata to produkt oszczędnościowy, a nie inwestycyjny. Jeśli chodzi o fundusz inwestycyjny, mamy możliwość zarobienia większej kwoty, ale także utraty wszystkich oszczędności w przypadku gwałtownego spadku.

Drugim elementem jest bezpieczeństwo. Lokata na rok posiada zabezpieczenia przed utratą wkładu własnego. To znaczy, że w przypadku ogłoszenia upadłości danego banku, możemy odzyskać swoje oszczędności, jeśli nie przekraczają wartości 100 000 euro. Taką możliwość otrzymujemy dzięki działaniom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który obejmuje swoim systemem gwarancyjnym wszystkie banki w Polsce. Natomiast w przypadku funduszu inwestycyjnego nie jesteśmy zabezpieczeni przed nieodwracalną utratą swoich pieniędzy.


Jeśli zależy nam na spokoju, bezpieczeństwie oraz prostych zasadach, warto zdecydować się na lokatę roczną.

Lokata 12 miesięczna – dla kogo?

Jeśli nie wnioskujemy o depozyt na dużą sumę przy wysokim oprocentowaniu, możemy liczyć na szybką procedurę wnioskowania bez zbędnych formalności. Lokata na rok jest dostępna dla każdego, kto posiada potrzebną minimalną kwotę. Jednak kiedy decydujemy się na taki krok, należy zadać sobie kilka pytań.Czy przez najbliższy rok nie będę potrzebował pieniędzy przekazanych na lokatę?
Czy zależy mi na wysokim zysku czy na oszczędzaniu z możliwością zysku?
Czy w najbliższym czasie nastąpi spadek wartości stóp procentowych? Czy chcę ochronić swoje pieniądze przed kryzysem finansowym?
Czy stopy procentowe w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie wzrosną?
Czy posiadam potrzebną kwotę?
Czy wartość oprocentowania jest dla nas wystarczająca?

Lokata na 12 miesięcy – wypłata pieniędzy

Wypłata pieniędzy ulokowanych w depozytach nie jest taka prosta, jak w przypadku kont bankowych. Według zapisów w umowie lokaty zobowiązujemy się na przekazanie określonej sumy pieniędzy do dyspozycji banku. Przykładowo nasze pieniądze mogą być wykorzystywane do wypłacania kredytów. W zamian otrzymujemy odsetki.

Jeśli zdecydowalibyśmy się wypłacić pieniądze przedterminowo, wówczas pozbawimy bank potrzebnych środków finansowych. Konsekwencją zerwania warunków umowy będzie utrata odsetek lub możliwość otrzymania tylko ich części. Jeśli szef obcina premię pracownikom  za źle wykonaną pracę, tak i my nie spodziewajmy się zapłaty za niewywiązanie się ze swoich obowiązków.

Najlepsza lokata na rok – jak założyć?

Jeśli chcemy założyć lokatę, możemy spodziewać się czterech możliwości złożenia wniosku i zawarcia umowy. Pierwsza z nich to spotkanie w oddziale banku, gdzie wypełniamy wszystkie potrzebne dokumenty. Następnie podpisujemy umowę, tym samym akceptując warunki lokaty.

Drugą możliwością jest dokonanie wszelkich formalności podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. W takich sytuacjach numer telefonu, pod który należy dzwonić, znajdziemy na stronie internetowej banku.

Trzecia możliwość to złożenie wniosku mobilnie. Musimy posiadać zainstalowaną na telefonie aplikację. Czasami dzięki skorzystaniu z tej formy wnioskowania można otrzymać dodatkowe promocje.

Ostatni ze sposobów to zakładanie lokaty online. W tym przypadku należy przejść na stronę internetową wybranego banku i uzupełnić formularz dotyczący interesującego nas produktu. Następnie na adres e-mail otrzymamy informacje o tym, gdzie powinniśmy przelać zadeklarowaną kwotę. Lokata zostanie aktywowana po zrobieniu przelewu.

>

Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner