Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter

Lokaty krótkoterminowe


Lokaty krótkoterminowe charakteryzują się krótkim okresem obowiązywania, dzięki czemu szybko mamy dostęp do naszych pieniędzy. Praktycznie każda instytucja bankowa posiada w swojej ofercie lokaty. Wielu osobom kojarzą się one z bezpieczeństwem i zarabianiem. Można sądzić, że właśnie dlatego jest to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych. Jak dobrze wybrać lokatę krótkoterminową? Na co zwrócić uwagę? Jaka lokata będzie dla nas najlepsza? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w naszym Rankingu Lokat Krótkoterminowych.

Ranking lokat bez konta

Ranking lokata 3 mięsieczna

Ranking lokata 6 miesięczna

Ranking lokata na rok

Ranking lokaty długoterminowe1
Lokata Happy – Idea Bank
 
 
 
 
 
5 (80%) 2 głosów

Lokata Happy – Idea Bank

Okres: 3 miesiące | Zakres kwot: od 500 do 20 000 zł
4,00 %

2
Lokata Bezkarna - BGŻ Optima
 
 
 
 
 

Lokata Bezkarna - BGŻ Optima

Okres: 3 miesiące | Zakres kwot: od 1 000 do 20 000 zł
3,50 %

3
eKonto z lokatą - mBank
 
 
 
 
 

eKonto z lokatą - mBank

Okres: 3 miesiące | Zakres kwot: do 1 000 zł
3,50 %

4
Lokata na Nowe Środki -Getin Bank
 
 
 
 
 

Lokata na Nowe Środki -Getin Bank

Okres: 4 miesiące | Zakres kwot: od 500 do 1 000 000 zł
3,30 %

Gwarantowane 3% od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3% od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%.
ZAKOŃCZONA

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%

Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK.
ZAKOŃCZONA

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK

Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?.
ZAKOŃCZONA

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?

Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne.
ZAKOŃCZONA

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł.
ZAKOŃCZONA

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł

Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Lokaty krótkoterminowe

Każdy czytelnik tego rankingu zadał sobie na pewno chociaż raz pytanie, jaka lokata będzie dla nas tą najlepszą i znajdzie tu na nie odpowiedź. Jednak zacznijmy od podstaw. Czym tak właściwie są lokaty bankowe? Można powiedzieć, że jest to miejsce w banku, gdzie możemy przechowywać swoje środki finansowe. Nazywana depozytem bankowym stanowi najbezpieczniejszy sposób lokowania naszych funduszy. Może istnieją inwestycje, które zaproponują nam większe zyski, jednak bez  gwarancji bezpieczeństwa. Na każdą inwestycję należy spojrzeć realnie. O co chodzi?

Bezpieczeństwo lokat bankowych zapewnia nam Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jest to solidna instytucja funkcjonująca w Polsce od 1994 roku. Jeśli bank nie będzie w stanie wypłacić nam pieniędzy w określonym terminie, ponieważ ogłosi upadłość lub z jakiegoś powodu straci chwilowo płynność finansową, wówczas z pomocą przyjdzie BFG. Kiedy zainwestowana kwota nie przekracza 100 000 euro, wówczas daje on gwarancję zwrotu wszystkich należności.

Zdarza się, że nasz rozsądek zostaje zaślepiony przez chęć zarobienia większej sumy pieniędzy. Dlatego warto już teraz zapamiętać i zwracać uwagę na to, czy za daną instytucją finansową stoi Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli nie, należy się zastanowić, czy tak kusząco wysokie oprocentowanie lokaty jest w ogóle realne.

Lokata krótkoterminowa – co to jest?

Produkty finansowe dzielą się zazwyczaj na wiele kategorii, a te posiadają swoje podkategorie. Jedną z nich są lokaty krótkoterminowe. Jak sama nazwa wskazuje charakteryzują się one krótkim okresem obowiązywania. Niektóre źródła podają, że górną granicą w tym przypadku jest 6 miesięcy, zaś inne że kwartał. Trudno znaleźć jednoznaczną pod tym względem definicję. Jedno jest jednak pewne. Niewątpliwą zaletą tego produktu będzie możliwość wypłaty pieniędzy nawet po kilku dniach. W zależności od wybranego wariantu.

Krótki termin zaleca się osobom posiadającym problemy z płynnością finansową. Dzięki temu możemy swobodnie przenosić swoje oszczędności z jednej lokaty na drugą, co sprzyja korzystaniu z większej ilości promocji. Po upłynięciu czasu obowiązywania depozytu nasze wypłacone środki zostają powiększone o zebrane dzięki oprocentowaniu odsetki.

Lokata krótkoterminowa a oprocentowanie

W przypadku lokat bankowych to właśnie oprocentowanie gwarantuje nam realny zysk. Kapitał, który wpłacamy na odpowiednie konto możemy wypłacić dopiero po określonym w umowie czasie. Kiedy my nie mamy dostępu do swoich środków finansowych, wówczas bank posiada pełne prawo do korzystania z nich w jakikolwiek sposób. Jeśli chce udzielić komuś za nie kredytu, to nic nie stoi mu na przeszkodzie. W zamian za to my jako klienci otrzymujemy zapłatę w postaci naliczonych odsetek. Jednak warunkiem jest wypłacenie pieniędzy po upływie wyznaczonego w umowie terminu.

Najlepsze lokaty krótkoterminowe – co najważniejsze?

Jako klienci nie jesteśmy zobowiązani do posiadania wiedzy matematycznej, dlatego warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób przedstawione są warunki lokaty. Jeśli są one skomplikowane, warto zastanowić się, czy nie jest to celowym zabiegiem dla ukrycia “haczyków”. Warto upewnić się, czy bank podlega Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, który sprawi, że nasze oszczędności będą bezpieczne. Ważne jest również wybranie odpowiedniego okresu, na jaki zobowiązujemy się ulokować nasze pieniądze w banku. Jeśli zależy nam na możliwości szybkiej wypłaty bez konsekwencji, należy brać pod uwagę lokaty krótkoterminowe.Oczywiście aby zadbać o odpowiednią wysokość odsetek, niezbędne jest zapoznanie się z ofertą lokat pod względem oprocentowania i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Najlepsza lokata krótkoterminowa – jak wybrać?

Jak wybrać najlepszą lokatę krótkoterminową? W naszym rankingu zostaną przedstawione oferty, które według nas zasługują na miano najlepszych. Jednak każdy powinien poddać je dodatkowej selekcji, gdzie uwzględni swoje indywidualne potrzeby. W tym celu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie banku.Ile pieniędzy chcemy umieścić na lokacie?
Jakie oprocentowanie obowiązuje na danej lokacie? Czy jest to oprocentowanie stałe, a może zmienne?
Ile czasu zajmuje założenie lokaty? Ile wynosi okres zamrożenia naszych pieniędzy?
Co jaki czas do naszego kapitału będą doliczane odsetki?
Czy lokata zostaje automatycznie odnawiana?
Upewnij się, czy nie ma dodatkowych opłat, takich jak przykładowo zakup ubezpieczenia.
Przeczytaj wszystkie informacje dotyczące wybranej lokaty, między innymi: tabelę oprocentowania czy regulamin.

>

Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner