Aliexpress- Tanie zakupy prosto z Chin

Ostatnia aktualizacja 29 listopada 2021
Aliexpress- Tanie zakupy prosto z Chin

Ludzie uwielbiają kupować przez Internet! Takie platformy jak Allegro czy Aliexpress cieszą się niezwykle ogromnym zainteresowaniem. Promocyjne oferty, które można znaleźć w sieci w połączeniu z wygodą oczekiwania na paczkę dostarczoną do domu, wygrywają z tradycyjnie robionymi zakupami. Nie trzeba ruszać się z kanapy, nie trzeba stać w kolejkach i co najważniejsze nie trzeba przepłacać. Chińskie allegro, bo tak mówi się o serwisach azjatyckich, które wysyłkowo sprzedają produkty przeżywają u nas prawdziwe boom! Kupują praktycznie wszyscy. A co zamawiają? Od drobiazgów, przez ubrania, bardzo popularne telefony komórkowe, kończąc na profesjonalnym sprzęcie operatorskim: kamery, aparaty fotograficzne.

Tanio z Chin

Ceny, które proponują azjatyckie portale, między innymi Aliexpress, są niezwykle konkurencyjne. Porównując je do polskiego rynku (np. do Allegro) można stwierdzić, iż chiński sklep internetowy (mówiąc bardzo ogólnie) ma w ofercie niemal identyczne produkty w znacznie niższej cenie. I to chyba kusi kupujących najbardziej. Od kilku lat popularność orientalnych zakupów rośnie. Tanio z Chin można kupić nie tylko upominki i drobiazgi, które są ulubionym wyborem Polaków, ale również naprawdę profesjonalny sprzęt w bardzo dobrej jakości. To się po prostu opłaca. Skoro na zagranicznym portalu można kupić te same produkty co w jego polskim odpowiedniku, to jaki sens ma wydawanie kolejnych złotówek. Inne azjatyckie portale działające w Polsce to WishShopee.

Aliexpress- chińskie allegro

Chińskie sklep internetowy oprócz atrakcyjnej ceny może pochwalić się szerokim wachlarzem produktów, dostępnych praktycznie permanentnie. Bardzo rzadko zdarza się, że jakiegoś produktu nie ma, a jeżeli już to nie zwykle szybko braki są uzupełniane, gdyż biznes nie znosi próżni. Chińskie allegro niesie za sobą jednak pewien spory minus, który denerwuje wielu kupujących. To czas oczekiwania. Zazwyczaj klaruje się to w przedziale od dwóch tygodni do półtora miesiąca. Trudno jednak spodziewać się, że paczka nadana z Państwa Środka dotrze do Katowic czy Łomży w ciągu kilku roboczych dni. Taka przesyłka pokonuje setki kilometrów, a w jej zakup wpisana jest poniekąd cierpliwość.

Aukcje Chiny

Sprawdźmy zatem co proponuje chińskie allegro i czy faktycznie warto właśnie tam robić zakupy! Statystyki jasno wskazują, iż już ponad 2,5 miliona Polaków systematycznie korzysta właśnie na Alieexpress. Można się tylko spodziewać, że z roku na rok ta liczba będzie tylko rosła. Wchodząc na główną stronę portalu (szybko odnajdziesz ją wpisując w wyszukiwarce np. aukcje chiny) od razu można dostrzec dwa ważne elementy. Po pierwsze zaskakująco niskie ceny, a po drugie kwoty podawane w dolarach amerykańskich. Dodatki, rzeczy drobne, gadżety to główna siła napędowa portalu. Stąd wysunięte na pierwszą stronę oferty m.in. czapek, okularów, ładowarek telefonicznych, słuchawek i wszelkiego rodzaju kabli, które przydają się w codziennym użytkowaniu sprzętu elektronicznego.

Oferta Aliexpress

Promocje i zniżki są tu obecne praktycznie każdego dnia. Od czasu do czasu zdarzają się jednak ogromne wyprzedaże, w których produkty sprzedawane są za niemal symboliczne pieniądze. W aktualnej ofercie Alieexpress użytkownicy mogą znaleźć m.in. ubrania ze sporym rabatem. Męska czapka zimowa z dzianiny wełnianej, dostępna w pięciu różnych kolorach kosztuje jedynie nieco ponad 4 dolary. Dzięki 54% upustowi można ją mieć w naprawdę niskiej cenie. Innym elementem męskiej garderoby może być koszulka slim fit, która jeszcze niedawno kosztowała ponad 12 dolarów, dziś jest dostępna za niespełna 6. Dla Pań portal przygotował z kolei zestaw bielizny koronkowej, na którą obowiązuje 32% zniżka, co po odejmowaniu daję finalną cenę 6 dolarów.

Przechodząc do elektroniki można niemalże całkowicie zatracić się w zakupowym szaleństwie. Gadżeciarze z krwi i kości poświęcą na precyzyjne przeszukanie strony kilka ładnych godzin, ale mogą być spokojni, bo na pewno znajdą tam coś dla siebie. Może być to np. Tablet, Oryginalny Smartwatch Bluetooth. Elektroniczny zegarek sportowy dedykowany dla telefonów: Xiaomi, Samsung i iPhone. 36% procentowy rabat sprawia, że cena z mało atrakcyjnych 72 dolarów bardzo szybko spadła do 46. To 26 zaoszczędzonych dolarów w kieszeni, które na tym orientalnym allegro dają naprawdę duże pole do popisu. Jeśli jednak wolicie wydawać mniej, ale za to z większą częstotliwością, trudno będzie oprzeć się słuchawkom, które kompatybilne są ze wszystkimi urządzeniami, a kosztują zaledwie trzy dolary.

Chińskie allegro rośnie w siłę, a na rynku pojawiają się już kolejne orientalne portale, które kopiują pomysł azjatyckiego potentata. Trendy wskazujące na wzrost zainteresowania właśnie takimi zakupami jest widoczny nie tylko w naszym kraju, ale również w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Klienci są dzisiaj bardzo wymagający, ale oczekują przy tym, że produkty, które w przyszłości kupią będą w sprzedawane w atrakcyjnych dla nich cenach. Mając możliwości sprawdzenia towaru w różnych źródłach i dostosowanie ich ceny do własnego portfela, klienci wybierają właśnie Alieexpress.>

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły