Szanowni Państwo!


Szukaj


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter

Ranking kont oszczędnościowych


Przygotowany ranking kont oszczędnościowych zawiera większość dostępnych na polskim rynku kont oszczędnościowych, które możemy otworzyć w znanych bankach. Konto oszczędnościowe to najbezpieczniejsza forma przechowywania pieniędzy przy równoczesnym zysku. Co prawda od kilku już lat stopy procentowe NBP kont oszczędnościowym są na dramatycznie niskim poziomie, jednak nadal konta oszczędnościowe warto uznać za sprawdzoną metodę na stopniowe, powolne oszczędzanie pieniędzy.

Ranking kart kredytowych

Ranking kont dla młodych

Ranking kont osobistych

Ranking kont studenckich1
Konto Oszczędnościowe - Getin Bank
 
 
 
 
 

Konto Oszczędnościowe - Getin Bank

Okres: do 3 miesięcy | Zakres kwot: do 400 000 zł
3,50 %

2
Konto Idealnie Proste – Idea Bank
 
 
 
 
 

Konto Idealnie Proste – Idea Bank

Okres: rok | Zakres kwot: do 1 000 000 zł
3,20 %

3
Konto Mocno Oszczędnościowe - Alior Bank
 
 
 
 
 

Konto Mocno Oszczędnościowe - Alior Bank

Okres: 4 miesiące | Zakres kwot: bez limitu
2,70 %

4
Konto oszczędnościowe Profit - Millenium Bank
 
 
 
 
 

Konto oszczędnościowe Profit - Millenium Bank

Okres: 3 miesiące | Zakres kwot: do 200 000 zł
2,70 %

5
Konto Oszczędnościowe - Inteligo
 
 
 
 
 

Konto Oszczędnościowe - Inteligo

| Zakres kwot: Bez limitu
1,80 %

Gwarantowane 3% od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3% od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%.
ZAKOŃCZONA

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%

Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK.
ZAKOŃCZONA

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK

Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?.
ZAKOŃCZONA

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?

Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne.
ZAKOŃCZONA

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł.
ZAKOŃCZONA

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł

Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Ranking kont oszczędnościowych

Rankingi kont oszczędnościowych służą przede wszystkim klientom, którzy chcą przenieść zgromadzone wcześniej środki pieniężne na konto oszczędnościowe z lepszym oprocentowaniem lub klientom poszukującym nowego konta osobistego i konta oszczędnościowego. Większość kont oszczędnościowych dostępnych na rynku możemy otworzyć po uprzednim założeniu konta osobistego. Dlatego warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem produktów finansowych oferowanych przez banki. Czy chcemy po prostu tanie konto osobiste do szybkich przelewów i płatności kartą, wraz z całkiem nieźle oprocentowanym kontem oszczędnościowym, gdzie od czasu do czasu będziemy przelewać nasze miesięczne naddatki? A może spokojne i bezpiecznie oszczędzanie będzie naszym głównym celem? Wtedy warto rozejrzeć się za kontem oszczędnościowym z wysokim oprocentowaniem.

Konto oszczędnościowe

Środki pieniężne zgromadzone na koncie oszczędnościowych pracują na nasze odsetki, od których niestety musimy odprowadzić podatek. Podatek od odsetek obsługiwany jest automatycznie przez nasz bank, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowy. Nie musimy się więc martwić, że zapomnimy o zapłacie i w konsekwencji będziemy mieć problem z Urzędem Skarbowym. Podatek od odsetek ściągany jest co miesiąc od naliczonych wcześniej odsetek, które zarabiamy za prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Jeśli kapitalizacja odsetek jest miesięczna, wtedy podatek również zostanie pobrany co miesiąc.

Najlepsze konta oszczędnościowe a oprocentowanie

Niestety banki, prezentują ofertę kont oszczędnościowych zazwyczaj reklamują jedynie oprocentowanie w okresie promocyjnym. Oprocentowanie stałe schodzi na dalszy plan. Dlaczego tak się dzieje? Pod względem oprocentowania kont oszczędnościowych banki naprawdę nie mają się czym chwalić. Średnie oprocentowania konta oszczędnościowego po okresie promocyjnym to ok. 0,5% do 1%. Co więcej, promocyjne oprocentowanie dotyczy przeważnie tylko 3 miesięcy, po czym zostanie pomniejszone. Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe banki nie są szczodre, jako Wujek Sknerus muszę powiedzieć, że wręcz skąpią promocji. Nie odkryjemy Ameryki podkreślając fakt, że promocja korzystnego oprocentowania środków na koncie oszczędnościowych zazwyczaj dotyczy nowych klientów i nowych środków. Możesz posiadać konto oszczędnościowe w tym samym banku nawet 15 lat, nie licz jednak na bonusy lojalnościowe. Po prostu zapomnij, że bank w jakikolwiek sposób uhonoruje twoje przywiązanie. Lepiej skorzystaj z dostępnego rankingu najlepszych kont oszczędnościowych i wybierz nowy bank.

Najlepiej oprocentowane konto

Myśląc o przeniesieniu środków pieniężnych na inne konto oszczędnościowe, kluczowym parametrem decydującym o atrakcyjności i opłacalności naszych manewrów będzie oprocentowanie. Jeśli chcemy tylko skorzystać z promocji na pewien czas, wybierajmy konta o najwyższym oprocentowaniu promocyjnym. Wtedy warto sprawdzić jak długo trwa promocja na wyższe oprocentowanie oraz dokładnie wczytać się w umowę przedstawioną przez bank. Zazwyczaj środki pieniężne zdeponowane na koncie oszczędnościowym będą musiały pracować przez dłuższy czas. Nie możemy posługiwać się nimi w tak mobilny sposób jak np. w lokatach bankowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o otwarciu nowego konta oszczędnościowego sprawdźmy uważnie umowę.

Konto oszczędnościowe a opłaty

W umowie i warunkach korzystania z konta bankowego powinniśmy doszukać się wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Sprawdźmy, ile będzie kosztować nas przelew środków z konta, wypłata, przelew zewnętrzny, limity w przelewach. Mimo, że oprocentowania kont oszczędnościowych są niskie, a promocji jak na lekarstwo, na pewno znajdziemy ciekawe programy oszczędzania. Niektóre banki jak np. Nest oferuje premie za efektywne oszczędzanie. Czy jednak jesteśmy na tyle cierpliwi i konsekwentni, by np. oszczędzać 5 lat, wpłacając na konto oszczędnościowe Nest łącznie 36 tysięcy złotych, po to aby zdobyć 432 zł premii? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Oczywiście na plus opisanej oferty przemawia oprocentowanie stałe. Możemy zarobić prawie 2500 zł.

Porównanie kont oszczędnościowych

Porównanie kont oszczędnościowych poprzez ranking najlepszych kont oszczędnościowych pozwala na szybkie wyszukanie oferty przez Internet. Za pośrednictwem naszego zestawienia nie tylko dowiesz się o zaletach i wadach danej oferty, ale również przejdziesz od razu do strony banku, gdzie możesz otworzyć konto oszczędnościowe bez wychodzenia z domu. Zapoznaj się z zestawieniem najlepszych kont oszczędnościowych.

 

 

 

 

 

 >

Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner