Jedź za darmo w Krakowie i na Śląsku

  • darmowy bilet

Mieszkasz na Śląsku lub w Aglomeracji Krakowskiej i dojeżdżasz do pracy samochodem? Przyłącz się do akcji walki ze smogiem i skorzystaj z darmowego przejazdu koleją lub komunikacją miejską. W Aglomeracji Krakowskiej kolej też będzie za darmo, a w samym Krakowie za podróż komunikacją miejską nic nie zapłacisz.

Darmowy przejazd na Śląsku?

W Kolejach Śląskich oraz w środkach komunikacji publicznej w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii 7 marca skorzystaj z darmowego przejazdu z powodu bardzo złego stanu powietrza. Jeśli chcesz jechać za darmo, miej przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu i pokaż go w czasie kontroli. Nie musisz widnieć jako właściciel w dowodzie rejestracyjnym. Dodatkowo, z bezpłatnego przejazdu skorzysta też Twoja osoba towarzysząca.

Darmowy przejazd obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Śląskich z wyłączeniem odcinka Chałupki-Bohumin i pociągów Ornak jeżdżących między Żywcem, a Zakopanem.

W Krakowie też pojedziesz za darmo

Stan powietrza w Krakowie spowodował, że 7 marca w  Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, do których kursuje komunikacja MPK, komunikacja miejska będzie bez opłat podobnie, jak przejazd koleją w Aglomeracji Krakowskiej. Oczywiście, jeśli zabierzesz ze sobą dowód rejestracyjny samochodu. Koleje Małopolskie pozwalają za darmo jechać tylu osobom, na ile zarejestrowany jest samochód, ale w Przewozach Regionalnych poza posiadaczem dowodu bez opłat pojedzie jedna osoba towarzysząca.

Bezpłatne przejazdy dotyczy Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych na obszarze Aglomeracji Krakowskiej ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica.

Kiedy darmowy bilet?

Za darmo pojedziesz od godziny 00:01 do 24:00 w dniu, kiedy system mierzący jakość powietrza pokazuje przekroczone poziomy. Czy w danym dniu obowiązuje akcja, sprawdzaj na stronie internetowej przewoźnika.

 

 

2018-03-08T12:44:50+00:00 Marzec 6th, 2018|.