Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter

Ranking lokaty długoterminowe


Aktualnie w ofertach banków można znaleźć coraz więcej produktów. Niektóre z nich mają zagwarantować bezpieczeństwo naszym finansom, inne ułatwiają zarządzanie środkami  pieniężnymi na co dzień. Natomiast lokaty długoterminowe łączą wszystkie te funkcje, umożliwiając dodatkowo wzrost wartości kapitału własnego przez doliczenie odsetek. Jak to działa? Kiedy warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym zestawieniu. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy również oferty banków. Sprawdź ranking najlepszych lokat długoterminowych według WujkaSknerusa!

Lokaty krótkoterminowe

Ranking lokat bez konta

Ranking lokata 3 mięsieczna

Ranking lokata 6 miesięczna

Ranking lokata na rok1
EKOlokata 5 na 5
 
 
 
 
 
5 (80%) 1 głosów

EKOlokata 5 na 5

Okres: 5 lat | Zakres kwot: od 1000 zł
2,84 %

2
Nest Lokata Lojalna – Nest Bank
 
 
 
 
 
4 (80%) 1 głosów

Nest Lokata Lojalna – Nest Bank

Okres: 2 lata | Zakres kwot: od 1000 do 2 000 000 zł
2,80 %

3
Lokata NR 1 – Idea Bank
 
 
 
 
 

Lokata NR 1 – Idea Bank

Okres: 12 miesięcy | Zakres kwot: od 500 do 1 000 000 zł
2,60 %

4
Direct + Wzrost – Santander Consumer Bank
 
 
 
 
 
3 (80%) 1 głosów

Direct + Wzrost – Santander Consumer Bank

Okres: 2 lata | Zakres kwot: od 5000 zł
2,60 %

5
Lokata Horyzont Zysku – Millennium Bank
 
 
 
 
 
2 (80%) 1 głosów

Lokata Horyzont Zysku – Millennium Bank

Okres: 2 lata | Zakres kwot: od 1000 zł
2,20 %

Gwarantowane 3% od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3% od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%.
ZAKOŃCZONA

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%

Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK.
ZAKOŃCZONA

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK

Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?.
ZAKOŃCZONA

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?

Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne.
ZAKOŃCZONA

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł.
ZAKOŃCZONA

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł

Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Lokata długoterminowa

Jedną z popularnych metod oszczędzania jest przekazanie zgromadzonych środków na lokatę długoterminową. Możemy z niej skorzystać, zawierając umowę z wybraną instytucją. Jak sama nazwa wskazuje, podpisanie takiego zobowiązania wiąże się z umieszczeniem pieniędzy w depozycie na długi czas. Zgodnie z definicją minimalny termin takiej lokaty został określony na 12 miesięcy. Maksymalny okres zamrożenia naszych oszczędności wynosi najczęściej 36 miesięcy. Jednak każdy bank może ustalić górną granicę czasową indywidualnie. Dlatego warto poświęcić czas na przejrzenie dostępnych ofert.

Lokaty długoterminowe a BFG

Lokaty uważane są za jedną z najbezpieczniejszych miejsc na lokowanie pieniędzy. Dlaczego? Każdy bank mający siedzibę na terenie Polski podlega Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. To instytucja, która gwarantuje nam bezpieczeństwo depozytów zarówno w bankach, jak i SKOK-ach. System obejmuje wszystkie oszczędności – niezależnie od waluty – zgromadzone na rachunkach bankowych.

BFG zapewnia nam zwrot utraconych środków finansowych do  100 000 euro w przypadku:

kiedy Komisja Nadzoru Finansowego podejmie decyzję o zawieszeniu działalności danej instytucji
kiedy działalność banku zostanie zawieszona wskutek ustanowienia zarządu komisarycznego
kiedy Komisja Nadzoru Finansowego zgłosi wniosek o ogłoszenie upadłości banku
kiedy skutkiem przymusowej restrukturyzacji będzie wniosek o ogłoszenie upadłości banku złożony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
System gwarancyjny obejmuje również spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz niektóre oddziały banków zagranicznych znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Najlepsze lokaty długoterminowe – dla kogo?

Każda instytucja ustala minimalną kwotę środków pozwalających na aktywację lokaty długoterminowej. Niektóre instytucje gwarantują możliwość założenia depozytu już od złotówki, inne wymagają ogromnych sum – przykładowo nawet 500 000 zł. Jeśli posiadamy potrzebną ilość pieniędzy, wówczas teoretycznie już nie stoi nam na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z oferty banku.

Jednak warto przemyśleć tę decyzję, ponieważ nie każdy będzie w stanie dotrzymać warunków umowy przez tak długi okres. Lokaty długoterminowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat zarządzania finansami. Proste zasady dotyczące wnioskowania oraz dostarczenia środków na konto banku umożliwią każdemu sprawne korzystanie z dostępnej oferty.

Taka lokata będzie dobrym rozwiązaniem również dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje oszczędności przed pokusą wydawania. Przy okazji można również wzbogacić kapitał własny o naliczone odsetki.

Jednak ranking lokat długoterminowych zawiera oferty, których nie zaleca się osobom korzystającym z licznych ofert promocyjnych. Zamrożenie środków na kilka lat gwarantuje realny zysk w postaci odsetek, jednak nie będą one tak wysokie, jak w przypadku okresowego przenoszenia środków na inne lokaty.

Lokaty długoterminowe a kryzys

Czynnikami, które wpływają na oprocentowanie depozytów, są stopy procentowe oraz inflacja. W tym kontekście lokaty długoterminowe mogą być jedną z metod na przeczekanie kryzysu finansowego. W przypadku ciągłego obniżania się wartości stóp procentowych nasze oszczędności pozostaną nienaruszone. Z takiego rozwiązania opłaca się również skorzystać, kiedy specjaliści nie przewidują zmian w ich wysokościach. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w ciągu najbliższych 2 lub 3 lat przekazane środki będą nam potrzebne, wówczas rozsądnym wyborem będzie termin 12 miesięcy.

Warto dodać, że im wyższa kwota i dłuższy okres umowy, tym wyższe oprocentowanie.

Lokata długoterminowa ranking – jak wybrać?

Nie ma jednej lokaty długoterminowej, która zadowoliłaby wszystkich konsumentów. Każdy ma indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. To właśnie one wpływają na to, jaką ofertę określimy jako najlepszą. Dlatego warto dokonać dodatkowej selekcji produktów podanym w naszym zestawieniu. Pomoże nam w tym kilka pytań.

Oprocentowanie: Jaki rodzaj oprocentowania oferuje bank? Zmienne czy stałe? Ile wynosi oprocentowanie?
Konsekwencje: Jakie są konsekwencje niedotrzymania warunków zobowiązania? Czy w takiej sytuacji nastąpi całkowita utrata odsetek? Czy otrzymamy część odsetek? Czy będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty?
Termin: Ile wynosi termin obowiązywania umowy? Czy będziemy potrzebowali w tym czasie środków przekazanych na lokatę?
Kapitał własny: Ile wynosi maksymalna i minimalna wartość kapitału własnego? Czy mamy wystarczającą ilość pieniędzy?

Lokaty długoterminowe ranking

W poniższym rankingu znalazły się oferty, które podczas selekcji zostały uznane przez WujkaSknerusa za najlepsze. Przypominamy, że lokata znajdująca się na pierwszym miejscu nie będzie spełniała indywidualnych kryteriów każdego konsumenta, dlatego warto zapoznać się również z pozostałymi. Być może Twoja wymarzona oferta znajduje się w dalszej części rankingu.

>

Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner