Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter

Ranking kart kredytowych


Przygotowany ranking kart kredytowych zawiera opis i zestawienie najlepszych kart kredytowych od najbardziej znanych banków dostępnych na rynku polskim. Porównujemy karty kredytowe według różnych kryteriów, a głównym wyznacznikiem będą korzyści dla klienta płynące z użytkowania karty. Z naszym rankingu znajdziesz porównanie kart kredytowych dokonywane systematycznie, co miesiąc.  

Ranking kont dla młodych

Ranking kont osobistych

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking kont studenckich1
CitySimplicity City Handlowy
 
 
 
 
 
4 (80%) 1 głosów

CitySimplicity City Handlowy

Okres: 56 dni | Zakres kwot: do 100 000 zł
10,00 %

2
BGŻ BNP Paribas Karta kredytowa MasterCard
 
 
 
 
 

BGŻ BNP Paribas Karta kredytowa MasterCard

Okres: 56 dni | Zakres kwot: 30 000 zł
10,00 %

3
Millennium Impresja Millennium Bank
 
 
 
 
 

Millennium Impresja Millennium Bank

Okres: 56 dni | Zakres kwot: 100 000 zł
10,00 %

4
Karta Kredytowa Visa ING Bank Śląski
 
 
 
 
 

Karta Kredytowa Visa ING Bank Śląski

Okres: 52 dni | Zakres kwot: 20 000 zł
10,00 %

5
mBank karta kredytowa
 
 
 
 
 

mBank karta kredytowa

Okres: 54 dni | Zakres kwot: 20 000 zł
10,00 %

6
Lokata Mobilna – Getin Bank
 
 
 
 
 

Lokata Mobilna – Getin Bank

Okres: 3 miesiące | Zakres kwot: od 500 do 20 000 zł
4 %

Gwarantowane 3% od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3% od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%.
ZAKOŃCZONA

Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%

Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank.
ZAKOŃCZONA

Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank

Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK.
ZAKOŃCZONA

Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK

Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?.
ZAKOŃCZONA

Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?

Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne.
ZAKOŃCZONA

Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne

Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł.
ZAKOŃCZONA

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł

Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Ranking kart kredytowych

Najlepsze karty kredytowe należy wyłonić spośród szerokiej oferty banków. Obecnie prawie każdy bank oferuje dla swoich klientów możliwość korzystania z kart kredytowych. Jak w takim razie w łatwy i szybki sposób znaleźć najlepszą kartę kredytową? Która karta kredytowa jest najlepsza? Właśnie po to powstał ranking kart kredytowych Wujka Sknerusa. W jednym miejscu porównujemy wszystkie niezbędne informacje, z który należy skorzystać zanim zdecydujemy się na wyrobienie karty kredytowej. Co więcej, wychodzimy z założenia, że zbyt często ludzie myślący o założeniu karty kredytowej idą na skróty i wybierają kartę kredytową z tego samego banku, w którym posiadają rachunek osobisty. Zdecydowanie polecamy korzystanie z rankingów, gdzie porównanie kart kredytowych wpływa korzystnie na nasz wybór. Ktoś powie, że do wyrobienia karty kredytowej potrzebujemy konta w określonym banku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć konto na promocyjnych warunkach (najlepsze konta osobiste opisujemy tutaj), a później złożyć wniosek o kartę kredytową po wcześniejszym przeanalizowaniu wad i zalet.  

Ranking kart kredytowych 

Na jakie warunki karty kredytowej powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na ofertę wybranego banku? Przede wszystkim będą to: długość okresu bezodsetkowego opłata za wydanie i użytkowanie karty kredytowej oprocentowanie karty prowizje za wypłaty za bankomatów w Polsce i za granicą programy lojalnościowe zniżki, rabaty za korzystanie z karty płatności mobilne kartą kredytową (Google Pay, Apple Pay) dodatkowe usługi oferowane przez bank do karty kredytowej Co prawda karta kredytowa została stworzona do transakcji bezgotówkowych i z reguły lepiej nie korzystać z niej jako karty wypłacającej gotówkę z bankomatów, ponieważ prowizje z tego tytułu są dość wysokie. Natomiast może nam się zdarzyć sytuacja, w której będziemy zmuszeni do wykonania takiego manewru. Warto więc wtedy mieć przy sobie kartę kredytową, która umożliwi nam wypłatę gotówki bez nadmiernego obciążenia konta dodatkowymi kosztami.

Najlepsza karta kredytowa

Zanim uznasz, że wybrana karta kredytowa jest najlepsza na rynku, warto zastanowić i przeanalizować dokładniej wymienione już ważne parametry. Sprawdź porównanie kart kredytowych według wytycznych, które pozwolą ci wybrać najbardziej korzystną ofertę.

Opłata za wydanie karty - sprawdź, czy dana karta kredytowa zwolniona jest z opłat za jej wydanie. W większości oferowanych kart kredytowych, banki zwalniają klienta z tej opłaty. Jest to pewnego rodzaju bonus, ale jak sam zobaczysz w naszym rankingu, nie wszystkie oferty kart kredytowych są zwolnione z opłaty za ich wydanie nowemu klientowi.

Oprocentowanie - tak jak wspomnieliśmy, kartę kredytową możesz użytkować za darmo. Po spełnieniu określonych zobowiązań, wykorzystując przyznany limit środków, nadal możesz cieszyć się z nieoprocentowanych kwot. Warto jednak zadbać o to, by w przypadku gdy nie jesteś w stanie spłacić zadłużenia przed upływem bezodsetkowego okresu, oprocentowanie twojego kredytu nie wpędziło się w kłopoty finansowe. Dlatego wybieramy karty kredytowe z jak najniższy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

Opłaty za posiadanie karty - poza kosztami usług, z których możemy skorzystać dzięki posiadaniu karty kredytowej, musimy liczyć się również z opłatami za posiadanie karty. Jest to opłata roczna lub miesięczna za obsługę karty kredytowej. Warto sprawdzić, jak często naliczane są opłaty i jaka jest ich wysokość. W rankingu kart kredytowych znajdziesz karty kredytowej bez opłaty za ich posiadanie.   

Okres bezodsetkowy - każda karta kredytowa posiada okres bezodsetkowy, czyli liczbę dni, w których możemy korzystać z przyznanego kredytu bez płacenia prowizji od transakcji bezgotówkowej. Zazwyczaj banki oferują okres bezodsetkowy w przedziale od 48 do 56 dni, ale można znaleźć oferty z dłuższym okresem bezodsetkowym. Pamiętajmy, aby zawsze spłacać zadłużenie przed upływem okresu bezodsetkowego. Dzięki temu unikniemy kosztów związanych z posiadaniem i używaniem karty kredytowej.

Spłata zadłużenia - czy wiesz kiedy następuje spłata zadłużenia? Czy bank wydający kartę kredytową umożliwia zaplanowanie automatycznych przelewów, dzięki którym spłacisz zadłużenie? Czy możesz ustalić własny, dogodny termin spłaty, czy harmonogram jest z góry narzucony przez bank? Warto sprawdzić wymienione kwestie w kontekście wyboru idealnej karty kredytowej.  

Rozłożenie zadłużenia na raty - wiele banków oferuje możliwość rozłożenia zadłużenia na raty, dzięki czemu możemy większą, wydaną przez nas kwotę za pomocą karty kredytowej, spłacić w mniejszych transzach, które są niżej oprocentowane.  

Dodatkowe usługi - banki umożliwiają swoim klientom korzystającym z kart kredytowych wiele dodatkowych usług, a także promocji i programów z cashbackami. Sprawdź czy dzięki posiadanej karcie kredytowej możesz np. płacić mniej za zakupy w wybranych sklepach poprzez programy rabatowe.

Opłaty za wypłaty z bankomatów i przewalutowanie - karty kredytowe nie są stworzone do wypłat gotówki z bankomatów. Zazwyczaj ta usługa sporo kosztuje i jest nieopłacalna, dlatego warto sprawdzić też ten aspekt płatności za usługi karty kredytowej. Zawsze możemy znaleźć się w podbramkowej sytuacji, gdy będziemy potrzebować gotówki i wypłacimy ją za pomocą karty kredytowej. Przewalutowanie płatności kartą kredytową również ma znaczenie, ponieważ takie transakcje obarczone są zazwyczaj 3-procentową prowizją od wysokości kwoty transakcji.

>

Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner