Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


OSTATNI DZWONEK
Wujek Sknerus - facebook Wujek Sknerus - Google+ Wujek Sknerus - Twitter


Jak pojechać na wakacje i nie przepłacać?

Wielu z nas wyjazd na wakacje kojarzy się nie tylko z odpoczynkiem czy czasem spędzonym z rodziną, ale przede wszystkim – z dużymi wydatkami. Przytłoczyć mogą nas na przykład koszty transportu czy zakwaterowania. W tym tekście podpowiadamy jednak, jak nie dać się zaskoczyć niespodziewanym opłatom oraz nie wydać więcej, niż zakładaliśmy.

Jak pojechać na wakacje i nie przepłacać?
2018-09-20

Bardzo często wyobrażenia nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak jest między innymi z wakacjami. Zazwyczaj wyjeżdżamy do obcego nam miejsce, niejednokrotnie innej kultury, gdzie przewagę mają lokalni mieszkańcy. Musimy podporządkować się prawu danego kraju, zwyczajom, ale już niekoniecznie… wydatkom.

Wakacje.pl – podróżuj poza sezonem


Czy naprawdę musisz wziąć urlop, podobnie jak większość Polaków, w lipcu lub sierpniu? Nie jest tajemnicą, że w sezonie urlopowym linie lotnicze czy hotele podwyższają ceny biletów i zakwaterowania. W większości ciepłych krajów świata problemem nie jest pora roku.  „Chorwacja wakacje”, „Grecja wakacje”, „wakacje nad morzem” – to jedne z najczęściej wyszukiwanych fraz w serwisie wakacje.pl. Urlop w tych krajach, spędzony nawet w lutym czy marcu, może być przygodą Waszego życia!

Wakacje last minute? Czemu nie!


Sukces może przynieść także wyszukanie atrakcynej oferty. Najpopularniejsze w tym względzie są naturalnie wakacje last minute. Propozycji takiego wyjazdu jest na tyle dużo, że można odpowiednio wcześniej ustalić termin urlopu. Następnie wystarczy wejść na wakacje.pl i wybrać punkt docelowy naszej wycieczki. Niekoniecznie musi to być zagranica. Biura podróży coraz częściej oferują bowiem np. wakacje nad morzem w urokliwych polskich miasteczkach. Jeśli chodzi o wyjazd poza kraj, warto wybrać mniej uczęszczane przez turystów lokalizacje.

Jedź we własnym zakresie


To czasami tańsze rozwiązanie niż zorganizowane wyjazdy. Podróż na własną rękę dostarczy o wiele więcej wrażeń, ale i pozwoli sporo zaoszczędzić. Sam będziesz mógł wybrać najbardziej optymalne zakwaterowanie, decydować którymi liniami lotniczymi lecisz oraz jakie atrakcje oglądasz. Planowanie takiego wyjazdu to także świetna sprawa. Jesteś wówczas zależny wyłącznie od własnej wyobraźni i budżetu.

Płać z wyprzedzeniem


Po drugiej stronie barykady, w opozycji do wakacji last minut, jest rezerwowanie wszystkiego z dużym wyprzedzeniem. Mowa o biletach lotniczych czy kosztach noclegu. Z pewnością można rozważyć taką opcję. Najważniejsze jest śledzenie okazji i wychwycenie najlepszej promocji. Dużą role odgrywa tutaj szczęście i refleks. Na pewno warto spróbować podnieść rękawicę.

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJIwPrzede wszystkim kalkuluj


Nikt nie obliczy kosztów wyjazdu za Ciebie. Najlepiej określić cel podróży, stworzyć tabelę różnych wariantów transportu i zakwaterowania. Kolejno obliczyć koszty każdego z rozwiązań. W niektórych przypadkach może się okazać, że tańsza od lotu samolotem będzie podróż autokarem lub samochodem. Ponadto, lepszą opcją jest np. mniejszy hotel na uboczu niż motel przy głównej ulicy.

Kupuj miejscowe produkty


Jedziesz na wakacje do Chin i jadasz obiady w McDonald’s? Nie radzimy! Nie ważne jakie miejsce odwiedzisz, o wiele lepiej jest spróbować miejscowych, świeżych i ciekawych specjałów. Chodzi nie tylko o zasmakowanie nowych rzeczy, ale też o oszczędność. Nie zdziwi nikogo fakt, że lokalna kuchnia jest tańsza, niż posiłki w światowych sieciówkach.

Korzystaj ze zniżek


W Polsce nauczyliśmy się już, że studenci, uczniowie, emeryci i przedstawiciele niektórych zawodów mogą liczyć na rabaty. Okazuje się, że zniżki funkcjonują nawet za granicą. We Francji czy Włoszech posiadacze legitymacji zwiedzają muzea za darmo, w niemal wszystkich krajach Europy mają prawo podróżować taniej komunikacją miejską, a czasami otrzymują dodatkowe bonusy w restauracjach. Warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić możliwość skorzystania z takiej opcji.

W centrum najdrożej


To niemal oczywistość, ale nie zaszkodzi o niej wspomnieć. Bary, restauracje czy ogródki gastronomiczne na najbardziej reprezentacyjnych ulicach oferują magiczny klimat. Niestety charakteryzują się też mocno zawyżonymi cenami. Jeśli zależy nam na w miarę tanim urlopie, unikajmy takich miejsc. Świetne warunki i pyszne jedzenie zapewnią nam również knajpy na uboczu.

Przemyśl wymianę waluty


Zagraniczne wyjazdy wiążą się z płatnościami w innej walucie. To między innymi w tym kontekście pisaliśmy o wcześniejszym planowaniu wakacji. Warto wybrać odpowiedni, najbardziej korzystny moment na wymianę waluty. Monitorujmy kursy i zrealizujmy transakcję, gdy pieniądz danego kraju traci wartość. Lepiej dmuchać na zimne i dokonać właściwego wyboru w odpowiednim czasie. Nie możemy być pewni, jaki kurs osiągnię waluta w okresie, gdy będziemy pakować się na urlop.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘBez dodatkowych opłat


Często zdarza się tak, że na głowę spadają nam nadprogramowe wydatki. Tymczasem można odpowiednio wcześnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. Jako przykład warto podać choćby usługi telekomunikacyjne. Roaming jest już melodią przeszłości, ale Internet to jak najbardziej realna wakacyjna potrzeba. Nie zaszkodzi jeszcze przed wyjazdem sprawdzić ofertę miejscowych operatorów.>


Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus BannerWujek Sknerus Banner